Bestair
Maaküttetoru - hind ja paigaldus

Maaküttetoru ehk teisisõnu -kollektor on üks olulisemaid elemente kogu maakütte süsteemis. Süsteemi kollektor paigaldatakse umbes 1,0-1,2 meetri sügavusele maa alla ja selle ülesanne on koguda maapinnas tekkivat soojust. Sõna “kollektor” tuleb ingliskeelsest sõnast collect, mis tähendab kollektori funktsioonile iseloomulikult kogumist. Soojusenergiat kogutakse maaküttetoru sees oleva ringleva vedeliku abil, mis juhitakse maasoojuspumpa ja sealt liigub soojuspumbas soojendatud vesi edasi köetavasse hoonesse. Ringlevat vett kasutatakse põrandate ja/või radiaatorite kütteks. Kvaliteetne Bestair CTC maasoojuspump aitab aga soojendada neid mõlemat.


Maaküttetorustiku paigaldus

Kuigi maakütte torustiku ja maasoojuspumba paigaldus on spetsialisti jaoks võrdlemisi lihtne, siis nõuab see siiski erialaseid tehnilisi teadmisi. Esmalt tuleb välja selgitada vaba maalapi suurus ja krundi pinnase soojusenergia eraldus. Reeglina on 1 ruutmeetrise pinna kütmiseks vaja 3 meetri jagu maakollektorit. Mida niiskem on pinnas, seda rohkem soojusenergiat on võimalik pinnasest saada. Seega on võimalik sobiva pinnase puhul jätta kollektori torustik hoopis lühemaks. Maakütte torustiku paigaldus võtab aega keskmiselt 1-2 päeva olenevalt selle suurusest.


Maaküttetoru hind

Maaküttetorustiku paigaldus on kogu protsessi üks aeganõudvamaid töid ning eelkõige sõltub selle lõplik maksumus köetava hoone suurusest. Mida suurem on hoone, seda rohkem tuleb paigaldada kollektorit. Samuti on arvestatav hinna kujundaja hoonet ümbritsev pinnas. Kuna iga objekt on oma olemuselt erinev, siis varieerub pisut ka iga objekti lõplik maksumus. Enne maakütte süsteemi paigaldama asumist, selgitame lõpliku hinna meie spetsialistide abiga välja ning edastame personaalse hinnapakkumise. Orienteeruvalt võib aga maaküttetorustiku paigaldamine maksta 3 eurot jooksva meetri kohta.

Lisaküsimuste korral tee oma päring siit või võta ühendust meie spetsialistiga.

Küsi lisa eksperdilt!
Õhk-vesi, maasoojuspumbad, päikeseenergia