Bestair

Õhk-vesi soojuspumpade liigid

Õhk-vesi soojuspump vähendab küttekulusid kuni 80% võrreldes näiteks elektriradiaatoritega või  fossiilsetel kütustel põhinevate kütteallikatega. Säästlikkus ja kiire tasuvusaeg teevad õhk-vesi soojuspumpadest kütteallikate ühed lipulaevad. Soojuspumba valiku juures on esmatähtis seadme kasutegur, säästlikus ja võimekus efektiivselt kütta ka madalatel välistemperatuuridel.

Teiseks – head õhk-vesi soojuspumbad pakuvad kõrget COP ehk kasuteguri näitajat. Soojuspump, mille COP on vahemikus 4,0-5+, on kindlasti parim õhk-vesi soojuspump. Kõrge kasuteguri näitaja iseloomustab seadme võimet toota mitmeid kordi rohkem soojusenergiat, kui selle tootmiseks elektrienergiat vajab.

Panasonic õhk-vesi soojuspumpade laiast valikust leiate endale kindlasti sobiva nii seadme võimsuselt, võimekuselt kui ka disainilt. Panasonic pakub järgmisi õhk-vesi soojuspumba liike:

-        Split-tüüpi õhk-vesi soojuspump, mis koosnevad ühest õues- ja ühest katlaruumis paiknevast moodulist, millele on võimalik vastavalt vajadusele juurde komplekteerida sobiva suurusega tarbevee- ja akumulatsioonimahuti.

-        All-in-One (kõik ühes) tüüpi õhk-vesi soojuspump, mis sarnaselt split lahendusele koosneb samuti ühest õues- ja ühest katlaruumis paiknevast moodulist, aga selle vahega, et siseruumides paiknevasse moodulisse on juba sisse ehitatud tarbevee mahuti. Seetõttu on All-in-One seadme puhul tegemist väga ilusa ja kompaktse tootega, mida võib soovi korral paigutada ka eluruumidesse.

-        Monobloc-tüüpi õhk-vesi soojuspump, mille eripäraks on siseruumides paikneva mooduli puudumine ja kogu soojuspump on kokku ehitatud õues paiknevasse moodulisse. Kui kasutada sellist soojuspumba tüüpi ainult kütmiseks ja tarbevee tootmine soojuspumbaga ei ole vajalik, siis puudub sisuliselt vajadus katlaruumi täiendavate komponentide (tarbevee boiler) paigaldamise vajadus ja piisab vaid välise mooduli ühendamisest köetava hoone küttetorustikega. Juhul, kui sooja tarbevett soovitakse samuti toota soojuspumbaga (soovitav), siis on katlaruumis boileri jaoks vajaliku pindala suurus väga väike.

Sobiliku soojuspumba tüübi valiku juures abistavad Teid Bestair’i pikaajalist kogemust omavad konsultandid – võta meiega ühendust.